بارش پراكنده در بعضی مناطق كشور

بارش پراكنده در بعضی مناطق كشور

به گزارش انجمن پارسیان مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی گفت:: ساعات پس از ظهر امروز (۳۰ اردیبهشت ماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی و جمعه (۳۱ اردیبهشت ماه) علاوه بر این مناطق در بعضی نقاط آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می دهد.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت آب و هوایی کشور طی چند روز آینده اظهارکرد: شنبه (اول خردادماه) در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش پراکنده پیشبینی می شود. امروز (۳۰ اردیبهشت ماه) در استان های ساحلی خزر کاهش نسبی دما و طی روزهای جمعه و شنبه (۳۱ اردیبهشت و اول خردادماه) در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما انتظار می رود.

ضیائیان افزود: روز یکشنبه (۲ خردادماه) با گذر امواج تراز میانی جو، در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، دامنه های جنوبی البرز شامل استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس در استان های کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، غرب اصفهان، لرستان و چهار محال و بختیاری و در شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان در ساعات پس از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی همراه با باد و گرد و خاک پیشبینی می شود.

وی اضافه کرد: در مناطقی از شرق و جنوب شرق وزش باد شدید، گاهی گرد و خاک و در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما انتظار می رود. دوشنبه (۳ خردادماه) هم در شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و در بعضی نقاط استان های کرمان، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می دهد.

ضیاییان در انتها درباره وضعیت آب و هوایی تهران هم اظهار داشت: فردا (۳۱ اردیبهشت ماه) هم هوای پایتخت صاف تا کمی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعدازظهر با افزایش ابر پیشبینی می شود و بیشینه و کمینه دمای هوا به ترتیب ۳۶ و ۲۴ درجه سانتیگراد خواهد بود. پس فردا (اول خردادماه) آسمان تهران کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد و اوایل شب افزایش ابر با بیشترین و کمترین دمای ۳۵ و ۲۵ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1400/02/30
13:03:14
5.0 / 5
339
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum