ساختار نهایی سند امنیت غذایی و كشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

ساختار نهایی سند امنیت غذایی و كشاورزی دانش بنیان بررسی می شود

به گزارش انجمن پارسیان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: تلاش ما این است که سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان طی چند هفته آتی بررسی اولیه اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در نشست بررسی پیش نویس سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان اظهار داشت: تدوین سند امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان همچون حوزه های مهم و راهبردی در کشور بود که با همت دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی و همکاران این وزارتخانه و نقش محوری و تعیین کننده دکتر مخبر دزفولی و همکارانشان در کمیسیون امنیت غذایی و کشاورزی دانش بنیان انجام شد و لازم است تشکر ویژه از دکتر زند داشته باشیم که میراث تجربه های جهاد کشاورزی هستند و تسلط و تخصص نسبت به موضوع دارند.
عاملی با اشاره به تحولات فناوری در زمینه کشاورزی ۴ (کشاورزی فیزیکی- سایبری) و هوش مصنوعی در آن افزود: تولید محصولات کشاورزی و امنیت غذایی مربوط به کیفیت زندگی است و پس به امنیت اجتماعی و امنیت عمومی ارتباط پیدا می کند و اهمیت این سند را بیشتر می کند؛ پس باید با اهتمام بیشتری همه جوانب موضوع را بررسی کرد. موضوع غذا به عنوان رکن حیاط و زندگی اهمیت محوری دارد و کیفیت و فراوانی غذا برای همگان همراه با پاکی و حلال بودن غذا نشان مهم سلامت و پیشرفت یک کشور است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: پروسه اسناد شورای عالی انقلاب فرهنگی ساختار مشخصی دارد که باید بر طبق آن نسبت به تدوین و نهایی سازی اقدام نمود. به لحاظ روش بررسی نیز باید گفت اسناد ابتدا در کمیسیون مربوطه بررسی شده و سپس در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور نهایی سازی می شود و بعد از آن به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی تقدیم می شود.
عاملی افزود: تلاش نماییم این سند طی چند هفته آتی بررسی اولیه اش تمام شده و ساختار نهایی آن در ستاد نقشه جامع علمی کشور بررسی شود تا در همین دوره بتوان بعنوان شور اول کلیات و اهداف سند را به تصویب رساند؛ هرچند که این سرعت نباید به کیفیت سند ضربه ای وارد سازد. در آن جلسات حتما وزرا و رؤسای در رابطه با سند را هم دعوت می نماییم تا جامعیت کار در نظر گرفته شود.منبع:

1400/04/02
22:40:10
5.0 / 5
253
تگهای خبر: تخصص , دانش بنیان , علم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum