محدودیت های جدید در بنگلادش و هنگ كنگ به دنبال موج دلتای كرونا

محدودیت های جدید در بنگلادش و هنگ كنگ به دنبال موج دلتای كرونا

به گزارش انجمن پارسیان گونه دلتای ویروس کرونا (نام دیگر سویه شایع شده در هند) به علت سرایت راحتتر طی هفته های گذشته نگرانی هایی را در خیلی از کشورها همچون بنگلادش و هنگ کنگ پدید آورده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مقامات بنگلادش در آستانه اعمال مرحله جدیدی از محدودیت های قرنطینه ای در این کشور، تصمیم به تعطیلی حمل و نقل عمومی گرفتند.
این درحالیست که به دنبال تعطیلی حمل و نقل عمومی، میلیونها نفر از ساکنان داکار، پایتخت بنگلادش روز دوشنبه مجبور شدند با پای پیاده به محل کار خود بروند.
مقامات هنگ کنگ هم اعلام نمودند که پروازهای مسافری از انگلیس را از روز پنجشنبه متوقف می کنند.
این تصمیم به علت شرایط انگلیس از نظر همه گیری ویروس کرونا و افزایش موارد جدید مبتلا شدن اتخاذ شد. هنگ کنگ پروازهای مسافری از چند کشور دیگر همچون فیلیپین و اندونزی را هم متوقف کرده است.
در بعضی دیگر از کشورها نظیر روسیه و استرالیا هم به علت افزایش موارد مبتلا شدن به این سویه، دور جدیدی از محدودیت ها اعمال شده است.
مقامات روسیه روز دوشنبه از ثبت رکورد جدید مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا در دو شهر مسکو و سنت پترزبورگ خبر دادند و از شیوع سویه دلتا بعنوان عامل اصلی موج جدید همه گیری در این کشور یاد می شود.
مقامات استرالیا هم محدودیت های جدیدی را برای پیشگیری از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا به اجرا گذاشتند. وضع این محدودیت ها به دنبال ثبت موارد جدید مبتلا شدن به این گونه از ویروس کرونا در چند شهر استرالیا صورت گرفت.
به گزارش یورونیوز، همه گیری ویروس کرونا تابحال جان نزدیک به چهار میلیون نفر را در سرتاسر جهان گرفته است.1400/04/08
18:08:02
5.0 / 5
276
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum