عمارت دایره اسقفی در اصفهان موزه می شود

عمارت دایره اسقفی در اصفهان موزه می شود

انجمن پارسیان: عمارت تاریخی «دایره اسقفی» اصفهان بعنوان میراثی باقیمانده از اواخر دوره قاجار، که به همت بنیاد مستضعفان با هزینه ای بیش از 4 میلیارد تومان بازسازی و مرمت شده، با دستور رییس بنیاد مستضعفان تبدیل به موزه می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، به دنبال سفر سید پرویز فتاح به استان اصفهان و بازدید از این عمارت تاریخی که در اختیار بنیاد مستضعفان است، قرار شد عمارت تاریخی «دایره اسقفی» در منطقه عباس آباد اصفهان، تبدیل به موزه ای جهت استفاده عموم مردم و دوستداران فرهنگ و تاریخ و هنر کشور شود.

رییس بنیاد مستضعفان در بازدید از این عمارت که به همت سازمان اموال و املاک بنیاد، مرمت و بازسازی شده، باتوجه به جنبه های فرهنگی و تاریخی این عمارت، فرمان داد تا این عمارت میراثی، با همکاری موسسه موزه های بنیاد مستضعفان به موزه ای جهت استفاده عموم تبدیل گردد.
بر طبق این گزارش عمارت دایره اسقفی اصفهان که جزو میراث تاریخی این شهر شمرده می شود در مساحتی به وسعت بیش از ۲۸۰۰ متر بنا شده و دارای زیربنایی معادل ۱۰۲۴ متر است و با همت بنیاد مستضعفان این بنای در معرض تخریب، با هزینه ای بیش از ۴ میلیارد تومان، مرمت و احیا شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، اکنون این عمارت تاریخی در اختیار اداره اموال و املاک استان اصفهان قرار دارد و حالا با تکمیل عملیات مرمت این عمارت، مقرر شده است با تغییر کاربری آن به موزه، دایره اسقفی به محلی فرهنگی برای نمایش آثار تاریخی کشور تبدیل گردد.

منبع:

1400/04/21
17:01:06
5.0 / 5
467
تگهای خبر: سفر , كشور , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum