افزایش درآمد شركت های دانش بنیان

افزایش درآمد شركت های دانش بنیان

به گزارش انجمن پارسیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گزارشی به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با اشاره به فعالیت 3260 شركت دانش بنیان ثبت شده در كشور، از افزایش درآمد این شركت ها به 40 هزار میلیارد تومان اطلاع داد.


به گزارش روز یكشنبه گروه علمی ایرنا از مركز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 263 كمیسیون علمی و فناوری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید و در این جلسه كه با حضور رئیس ستاد توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری همراه بود، ضمن بحث و بررسی مأموریت ها و برنامه های پیش روی این مركز، گزارش تهیه شده پیرامون الگوی پیشنهادی برای مأموریت های ستادهای توسعه فناوری هم عرضه شد.
گزارشی كه در آن محورهایی همچون دستیابی به مرجعیت علمی و توسعه پژوهش های مرز دانش، ترویج و فرهنگ سازی علم و فناوری و نوآوری، تسهیل تبادلات و همكاری های علمی و فناوری بین المللی، توسعه فناوری های راهبردی متناسب با نیازهای چالشی كشور همچون مشكلات زیست محیطی، تولید صنایع دانش بنیان جدید و توسعه بازار محصولات دانش بنیان مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته است.
در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به این مورد كه اطلس توانمندی تولیدات دانش بنیان تدوین شده، قابلیت احصاء ظرفیت های دانش بنیان به منظور تولید محصولات مبتنی بر این فناوری ها و امكان تطبیق مأموریت های ستادهای توسعه فناوری با راهبردهای كلان نقشه جامع علمی كشور بعنوان اصلی ترین كاركردهای این اطلس مورد اشاره قرار گرفت.
در ادامه گزارش عرضه شده توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، درصد تخصیص اعتبارات به ستادهای توسعه فناوری از ابتدای سال 93 تا آخر سال 95 طی یك نمودار عرضه شد كه بر این اساس 28 درصد از سهم اعتبارات به ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی و 12 درصد از این اعتبارات هم به ستاد توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات اختصاص داده شده است.
در بخش پایانی این گزارش هم با اشاره به این مورد كه بیشترین حجم پشتیبانی از ستادهای توسعه فناوری كشور متعلق به دانشگاه ها و دانشكده ها به میزان 43 درصد و شركت ها و مؤسسات غیردولتی با 37 درصد بوده، این مورد هم مورد اشاره قرار گرفت كه از فعالیت 3260 شركت دانش بنیان ثبت شده تابحال 40 هزار میلیارد تومان درآمد نصیب كشور شده است.
بر اساس این گزارش، در انتها هم اعضای جلسه به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در مورد توجه به مدیریت اقتصاد و منابع انسانی، ضرورت تدوین پیوست فرهنگی فعالیت های دانش بنیان، توسعه زیرساخت های در رابطه با فناوری های نوین و حمایت های هدفمند و برنامه محور به منظور هم افزایی راهبردهای پیش روی ستادهای فناوری های ملی پرداختند.


 

1396/10/24
18:50:10
5.0 / 5
4898
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum