استقرار هلال احمر در پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران

استقرار هلال احمر در پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران

به گزارش انجمن پارسیان رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از استقرار هلال احمر در پایگاه های مدیریت بحران در شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، رضا کرمی محمدی، در مراسم امضای تفاهمنامه همکاری میان جمعیت هلال احمر استان تهران و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران پایتخت اظهار داشت: امروز این سند همکاری با هدف بهره‎ گیری مناسب از ظرفیت پایگاه‎های پشتیبانی مدیریت بحران، ذخیره ‎سازی تجهیزات و اقلام امدادی و عرضه آموزش‎های همگانی و آموزش‎های تخصصی امداد و نجات برای پاسخگویی مطلوب به سوانح محتمل در سطح شهر تهران میان سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران به امضاء رسید.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران درباره جزئیات این تفاهم هم اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه جمعیت هلال احمر استان تهران در پایگاه های مدیریت بحران شهر تهران مستقر شده و یکسری از امکانات و اقلام خویش را هم در انبارهای این پایگاه مستقر خواهد نمود. برگزاری دوره‏ های آموزش همگانی امداد و کمک‎های اولیه به شهروندان، اجرای برنامه ‎های آموزش‎ تخصصی امداد و نجات برابر برنامه ‎های مصوب جمعیت هلال احمر و مشارکت در مانورها و برنامه ‎های توان‎ افزایی هم از دیگر مفاد این تفاهمنامه هستند.
به قول کرمی محمدی، جمعیت هلال احمر استان تهران به علت توانایی ها و امکاناتی که در اختیار دارد با انتظارات بسیاری رو به رو است و حضور هلال احمر با وجود جمعیت گسترده و مسائل و مشکلات شهر تهران می تواند برای مردم بسیار مفید و اثرگذار باشد و از سوی دیگر شهرداری تهران هم بر مبنای وظیفه خود می تواند برای حضور بیشتر و موثرتر هلال احمر در داخل شهر تهران تسهیل گری کند.
وی ابراز امیدواری کرد که با عملیاتی شدن این تفاهمنامه و با همکاری دو طرف شاهد یک اقدام موثر و مفید در شهر تهران در زمینه آموزش همگانی امداد و کمک های اولیه به شهروندان و اجرای برنامه های آموزش تخصصی امداد و نجات باشیم.
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از آمادگی پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران شهر تهران برای هر چه سریع تر عملیاتی شدن این تفاهمنامه اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در این پایگاه ها گروه های دیگری همچون اورژانس تهران، نیروهای داوطلب مردمی که بعضی از آنها با نیروهای دواطلب هلال احمر یکی هستند، مستقر شده اند و حضور نیروهای هلال احمر در پایگاه های مدیریت بحران هم برای دو طرف و مهم تر از آن برای مردم مفید است.

منبع:

1400/05/13
11:57:55
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آموزش , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum