ارتباط سلامت دهان با جلوگیری از مبتلا شدن به نوع شدید کووید-۱۹

ارتباط سلامت دهان با جلوگیری از مبتلا شدن به نوع شدید کووید-۱۹

نتایج یک بررسی نشان میدهد: حفظ سلامت دهان میتواند در جلوگیری از مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ کمک کننده باشد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، حفظ سلامت و بهداشت دهان و دندان همچون سلاحی در مقابل بیماری کووید-۱۹ عمل میکند. نتایج یک بررسی جدید از آن حکایت می کند که مراقبت از سلامت دندان و لثه میتواند خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری بخصوص در مبتلایان به بیماری قلبی را کم کند.
محققان مصری اظهار داشتند: در تحقیقات پیشین هم رابطه بین عدم رعایت سلامت و بهداشت دهان با خطر بروز التهاب و بیماری های قلبی تایید شده بود و شدت بیماری کووید-۱۹ با واکنشهای التهابی مرتبط می باشد.
به قول محققان، بافتهای دهان می توانند همچون منبعی برای بیماری کووید-۱۹ عمل کرده و بار ویروسی زیادی را در حفره دهان ایجاد کنند. ازاین رو رعایت سلامت دهان و دندان بخصوص در دوران همه گیری سفارش میشود.
محققان مصری برای ارزیابی رابطه بین سلامت دهان و دندان و شدت بیماری کووید-۱۹ به بررسی ۸۶ بیمار قلبی که تست کروناویروس آنان مثبت بود، پرداختند. اطلاعات در ارتباط با این بررسی از راه پرسشنامه و سوابق پزشکی همچون سطح پروتئین واکنش پذیر C که نشاندهنده التهاب در بدن است، جمع آوری شد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، محققان در بررسیهای خود اظهار داشتند: عدم رعایت بهداشت دهان و دندان با خطر مبتلا شدن به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ و طولانی تر شدن روند بهبود بیماری ارتباط دارد.1400/07/17
11:29:42
5.0 / 5
75
تگهای خبر: تحقیقات , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum