بررسی سند توسعه ملی زیست فناوری و تقدیر از اقدامات دبیركل پیشین شورای عتف

بررسی سند توسعه ملی زیست فناوری و تقدیر از اقدامات دبیركل پیشین شورای عتف

انجمن پارسیان: تهران- ایرنا- دبیر كل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف) با اشاره به تقدیر از اقدامات دبیر كل پیشین این شورا در جلسه كمیسیون دائم از بررسی كلیات سند توسعه ملی زیست فناوری ایران اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، مسعود برومند عصر چهارشنبه در انتها صدو شصت و سومین جلسه كمیسیون دائمی شورای عالی عتف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز در كمیسیون دائم شورای عتف در ابتدا با مراسم تودیع دكتر وحید احمدی شروع شد.
وی اضافه كرد: ترجیح می دادیم این جلسه در همین كمیسیون برگزار گردد تا افراد فعال در این حوزه از سازمان ها و دستگاه های دیگر حاضر باشند.
معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینكه پس از این مراسم به دستور جلسه برگشتیم اظهار نمود: بررسی آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به شكایت شركت های دانش بنیان در دستور جلسه امروز بود.
وی ادامه داد: این آیین نامه بررسی و نتایج آن اعلام و با تغییرات اندكی به تصویب رسید.
برومند مبحث دیگر جلسه كمیسیون دائم شورای عالی عتف را بررسی كلیات سند توسعه ملی زیست فناوری ایران اعلام نمود و اظهار داشت: این سند روز گذشته هم در ستاد راهبری نقشه جامع علمی كشور مطرح شد؛ سند حاوی مبحث و روش اجرایی كار است و در مورد آن بحث و بررسی گردید.
وی در زمینه آیین نامه اجرایی قانون رسیدگی به شكایت شركت های دانش بنیان هم توضیح داد: طبق قانون شركت های دانش بنیان به وسیله مكانیزم قانونی ارزیابی می شوند و تعیین می گردد كه آیا شركت دانش بنیان است یا خیر و بر این اساس می توانند از حمایت ها و تسهیلات استفاده كنند.
برومند اظهار نمود: اگر در این فرایند شركت ها احساس كنند حقی از انها ضایع شده است و ارزیابی درست صورت نگرفته است، باید در مرجعی موارد خویش را اعلام كنند و به عبارت دیگر سیستم نظارتی باید وجود داشته باشد كه این سیستم در دبیرخانه شورای عالی عتف است.
عضو هیات علمی دانشگاه امیركبیر خاطرنشان كرد: بر مبنای قانون ایین نامه اجرایی باید وجود تدوین می شد كه این ایین نامه در حال تصویب و اجرایی شدن است.
وی در مورد شكایت شركت های دانش بنیان اظهار داشت: شكایت این شركت ها بسیار كم است ولی باید نظام سیستمی برای رسیدگی به شكایات داشته باشیم.
در ابتدای این جلسه همینطور با حضور منصور غلامی با اهدای لوح از اقدامات دكتر وحید احمدی دبیر كل پیشین شورای عالی عتف تقدیر گردید.
دكتر احمدی كه عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس است، اكنون مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و ریاست مركز تحقیقات سیاست ملی برعهده دارد.
علمی**9157**1440
خبرنگار: منصوره شوشتری** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https: //telegram. me


1396/10/30
14:53:40
5.0 / 5
4615
تگهای خبر: دانش بنیان , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum