پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی رویان

پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی رویان

انجمن پارسیان: پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با هدف ارتقاء سطح دانش و مهارت های دانشجویان و فارغ التحصیلان علوم زیست پزشکی انجام می شود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از پژوهشگاه رویان، پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی بین المللی پژوهشگاه رویان از اول تا چهارم مردادماه سال ۱۴۰۳ در محل سالن همایش های پژوهشگاه رویان با موضوع ویرایش ژنوم: قدرت اعجاب انگیز DNA و با رویکرد ژن درمانی و درمان سرطان برای دانشجویان، اساتید دانشگاه و متخصصین با رشته های مرتبط و با سخنرانی اساتید برجسته ملی و بین المللی طی چهار روز بصورت حضوری انجام می شود.
این مدرسه تابستانی که برای اعضای نظام دامپزشکی کشور نیز امتیاز بازآموزی دارد. محورهای اصلی این دوره از مدرسه تابستانی رویان به شرح زیر است:
درک بهتر از مهندسی ژنتیک
مفهوم و ویرایش ژن
ابزارهای ویرایش ژن
همانندسازی مولکولی
ویرایش ژنوم: هنر تغییرات مولکولی
روش های ویرایش ژن (کریسپر، تلن و…)
مدل سازی حیوانی برای بیماریها
اخلاق پزشکی در عرصه ویرایش ژن و چالش های پیش رو
نوید ویرایش ژن در پزشکی
ژن درمانی سرطان
ژن درمانی سایر بیماریها
واکسن های دی ان ای و آر ان ای
ویرایش ژنوم در فناوری و کشاورزی
ویرایش ژنوم گیاهان
بیوتکنولوژی کشاورزی
دبیر علمی این رویداد، دکتر امیر امیری یکتا و دبیر اجرائی آن فاطمه هاشمی نژاد هستند. ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی، شرکت فناوری بن یاخته های رویان، شرکت رویان آتی تک فارمد و مؤسسه خیرین پژوهش سلامت رویان حامیان اصلی پانزدهمین دوره مدرسه تابستانی رویان هستند.
علاقمندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات تکمیلی به سایت معاونت آموزش پژوهشگاه رویان مراجعه و یا با شماره ۰۲۱۲۳۵۶۲۱۷۷ تماس حاصل کنند.


منبع:

1403/04/17
12:48:44
5.0 / 5
85
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum