هوای تهران به وضعیت مطلوب رسید

هوای تهران به وضعیت مطلوب رسید

انجمن پارسیان: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، امروز (26 آبان ماه) کیفیت هوای تهران در وضعیت قابل قبول قرار دارد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اکنون شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۶۶ یعنی شرایط قابل قبول قرار دارد همین طور آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۷ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت.

غلظت آلاینده ها از ساعت ۲۲ سه شنبه (۲۴ آبان ماه) تا ساعت ۱ بامدادان امروز در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس قرار داشت اما از ساعت ۲ با رسیدن به عدد ۹۹ به وضعیت قابل قبول رسید که این وضعیت تا حالا ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم بندی می شود که برمبنای آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروههای حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده از ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. بر طبق این دسته بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناکست.
1401/08/26
12:25:31
5.0 / 5
110
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum