ویدئویی از جاسوسی یک ایگوانای رباتیک زیر آب!

ویدئویی از جاسوسی یک ایگوانای رباتیک زیر آب!

به گزارش انجمن پارسیان، یک شرکت رسانه ای انگلیسی، یک ربات به شکل ایگوانا را زیر آب فرستاده است تا از محیط آنجا فیلم برداری کند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، ایگوانا به طور معمول روی یک سطح سنگی و زیر نور خورشید دیده می شود. این زمان یک بخش مهم از روز برای این مارمولک خونسرد است اما یکی از این حیوانات اصلا نیازی به گرم کردن خود ندارد. این ایگوانا یک جاسوس رباتیک است که مامور شده تا از زندگی همتای واقعی خود فیلم بگیرد.
به نقل از پتا پیکسل، این اولین دوربین رباتیک حیوانات نیست که برای ثبت مخفیانه رازهای دنیای طبیعی فرستاده می شود. شرکت رسانه ای «جان داونر پروداکشنز»(John Downer Productions) در انگلستان، چندین ویدئو مستند ساخته است که در آنها حیوانات رباتیک فوق العاده واقعی به دوربین های جاسوسی مجهز هستند و از محیط اطراف فیلم می گیرند. این شرکت پیشتر یک خرچنگ رباتیک را به زیر آب فرستاد که در نهایت یک روز شلوغ را برای یک میگوی طاووسی ثبت کرد و در این فرایند ضربه شدیدی خورد.
داستان برای این به اصطلاح «روبوگوانا»(robo-guana) تفاوت داشت به جهت اینکه مشت، پنجه یا چنگال به سمت آن پرتاب نشد. درعوض، تماشاگران می توانند ویدئویی را از ایگواناها در حال آفتاب گرفتن پیش از شیرجه زدن در آب ببینند. در این ویدئو، همه چیز خوب است. «دیوید تنانت»(David Tennant) راوی ویدئو توضیح می دهد: زمین های صخره ای، مواد مغذی زیادی را عرضه نمی دهند اما آب سرشار از جلبک است. هنگامی که آب به اندازه کافی گرم شود، ایگواناها یکی یکی به درون آن می روند. هر جا که ایگواناها می روند، جاسوس ما باید آنها را دنبال کند.


برنامه ایگواناها فشرده است. همانطور که در ویدئو گفته می شود، ایگواناها خونسرد هستند. بنابراین، دمای بدن آنها بشدت تحت تأثیر محیط قرار می گیرد. آنها فقط می توانند نیم ساعت را به موج سواری اختصاص دهند.
ربات جاسوس مانند ایگواناهای واقعی با استفاده از دم خود در آب شنا می کند تا در آن جلو برود و به بهترین مکان برای تغذیه برسد. ایگواناها باید پیش از سرد شدن بدنشان و فرارسیدن زمان شنا کردن به سطح آب، سریع غذا بخورند. ربات جاسوس به جهت اینکه طبیعی جلوه کند، اهتمام خواهدنمود تا وعده غذایی ایگوانا را بگیرد.
در نهایت، این ویدئو نشان میدهد که ایگوانا سیر می شود، شنا می کند و به سمت سطح آب می رود.

 


منبع:

1403/01/12
14:13:50
5.0 / 5
160
تگهای خبر: ربات , رباتیك , شركت , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum